Autor Wątek: rejestracja na Forum - jak to zrobić i dlaczego  (Przeczytany 33768 razy)

Offline Stanisław J. Plewako

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3492
    • Stanisław Jan Plewako - strona osobista
rejestracja na Forum - jak to zrobić i dlaczego
« dnia: Marzec 07, 2011, 12:22:01 pm »
Witam Gości
internetowego Forum Iwienieckiego pod patronatem Towarzystwa Rodu Plewako

Forum jest kontynuacją wcześniej działającego forum e-mailowego i cele oraz zasady jego funkcjonowania są podobne.
Dyskutujemy o Iwieńcu i ziemi iwienieckiej. W tym dziale Dla Gości załączamy kilka zaledwie informacji. Oraz publicznie udostępniamy treść opracowanych metryk szlacheckich. Dlaczego szlacheckich?
Po pierwsze, jak powiedział kiedyś czołowy genealog polski dr Marek Minakowski, skoro ktoś należy do szlachty, to ma to swoje konsekwencje. Ten stan społeczny wiązał się z licznymi przywilejami ale i obowiązkami, nadawał publiczność informacji. Po drugie, metryki szlacheckie to znacznie szerszy krąg oddziaływania, małżeństw, migracji itp. Dlatego powinny zostać podane do publicznej wiadomości. Zachęcamy do cytowania interesujących Państwa metryk przez  wskazanie źródła,
np. http://www.iwieniec.eu/forum/index.php?topic=2309.0 Wyjatkowo w przypadku tej metryki widoczny jest przykład takiej metryki, w pozostałych przypadkach prezentowanych metryk przeważnie posiadamy skany lub zdjęcia, na liście metryk oznaczone one są znakiem spinacza Zdjęcie rozwinie się pod metryką po kliknięciu w miniaturkę. Opcja ta dostępna jest jednak dopiero po rejestracji i uzyskaniu statusu Obserwatora.

Zapraszamy do prostego zarejestrowania się, by zostać obserwatorem Forum.
Do tego celu niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Po spełnieniu tych warunków zostaniecie Państwo powiadomieni e-mailem o przyznaniu dostępu do działów dla obserwatorów. Potem, jeśli się Państwo zdecydują, możecie zostać uczestnikami Forum. Zapraszamy.

Z poważaniem
Stanisław J. Plewako
Administrator Forum
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2013, 08:44:48 am wysłana przez Stanisław J. Plewako »
Stanisław J. Plewako